| UnulSimplu312 a întrebat:

Azi m-a sunat cineva dar eu nu am auzit pana cand am intrat in camera dar fusese prea tarziu persoana inchise... nu stiti cum as putea sa aflu numarul pe fix? ceva site? nu stiu orice? apropo nu este un telefon performant este unul simplu de prin 2000 sunt pe Telekom

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista site uri minune.
daca aveai un telefon cu caller id, aflai, asa nu prea ai cum decat daca ceri un desfasurator de la Telekom

| dannyel86 a răspuns:

Poti cere desfasuratorul de la operatorul de telefonie fixa.
Cred ca se percep taxe pentru asa ceva. Ar fi bine sa retii data si ora la care ai fost sunat, pentru a verifica pe desfasurator numarul de la care ai fost apelat.
Banuiesc ca erai in asteptarea unui apel important. Pentru a evita astfel de situatii, recomandat ar fi sa iti cumperi un telefon fix mai performant, cu afisaj, care sa-ti si arate cine te apeleaza

Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara-ti un telefon fix portabil in casa, care are si identificare de numar si o raza de actiune minima de 10m.
Asemenea telefoane poti gasi la preturi in jur de 100 lei:
https://www.flanco.ro/......astru.html