| Sapphire a întrebat:

Azi mi-a transferat tata de pe abonament credit si am primit 2 mesaje de la Vodafone care sunau asa: "Tocmai ai castigat pentru o saptamana optiunea gratuita Maxima de la Vodafone! Poti castiga un Nokia 5230 cu 1000 minute in retea la fiecare reincarcare!"; "Ca sa iti activezi optiunea castigata si sa incepi sa primesti zilnic maxime sofisticate pe mobil, pur si simplu trimite gratuit MAXIMA la 600!"

Ce vrea sa insemne asta? In ce consta optiunea Maxima? 1000 de minute in retea si... atat sau ce?
Funda pentru cine ma lamureste ce-i cu asta.

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

"Tocmai ai castigat pentru o saptamana optiunea gratuita Maxima de la Vodafone!" -> Timp de o saptamana vei avea ocazia sa primesti GRATIS o maxima pe zi (proverb sau citat).
"Poti castiga un Nokia 5230 cu 1000 minute in retea la fiecare reincarcare!" -> Asta este un fel de incurajare pentru a te face sa reincarci din nou... cu cat mai multe reincarcari, "cu atat mai multe sanse de castig" intr-un concurs organizat intre ei. Evident nu vei avea nici o sansa de castig din moment ce asa zisul concurs nu este la vedere. thinking
"Ca sa iti activezi optiunea castigata si sa incepi sa primesti zilnic maxime sofisticate pe mobil, pur si simplu trimite gratuit MAXIMA la 600!" -> Daca ai chef sa fi bazaita in fiecare zi, la o anumita ora, cu o anumita maxima, timp de o saptamana, nu trebuie decat sa trimiti cuvantul MAXIMA la numarul 600.
Succes! happy

| allleeeee a răspuns:

Daca folosesti optiunea aceasta inseamna ca ai sanse sa castigi acel telefon si ca la fiecare reincarcare primesti 1000 minute.
Intai discuta cu tatal tau si mergeti la Vodafone ca sa va lamureasca cineva.

| psiholoaga a răspuns:

Dupa cum suna, probabil ca daca o activezi, te vor bombarda in fiecare zi cu cate o maxima ( aforism, citat, proverb) si cam atat. Cele 1000 de minute nu le primesti de la optiunea asta, ci ai SANSA sa castigi (probabil ca nu se va intampla) un Nokia care la fiecare reincarcare va avea in plus 1000 minute in retea. Sper ca te-am lamurit, dar nu-mi da funda.