| Tacidrecu a întrebat:

Am un cont de YouTube, Tacidrecu Lyrics. Fac rap, am postat 8 piese, dar când mă duc pe cont îmi apar doar 6, de exemplu 7 piese, prima postată nu îmi apare pe canal, îmi apar 6 cele mai recente, dar dacă le caut pe alea vechi la search le găsesc. Mai e ceva, pe canalul meu am doar pagina de pornire, nu cum sunt toate canalele, n-am copertă, n-am acolo videoclipuri, canale, despre și ce mai e. Cum să fac să le am și cum să fac să-mi apară și videoclipurile cele vechi, nu doar cele mai recente. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Potential are, multi au, dar sound nu are, masterul si inregistrarea sunt facute mai degraba home record, instrumentalele sunt de pe net, se aude tag-ul producatorilor de beaturi.
Are flow dar pentru cineva cunoscator cum ma declar eu (nu mare cunoscator dar suficient de experimentat) are dictie dar nu sta mereu pe ritm, multe cuvinte sunt date cu rapiditate dar nu se intelege ce spune, un rapper bun si cu experienta chiar daca o da repede el spune fiecare cuvant intreg nu mananca din cuvinte ca sa aiba aer sau spatiu suficient pe ritm, deci nu respecta masurile pe beat...
Dar bine asta necesita multi ani de practica.
Daca o sa se tina de treaba in cativa ani cine stie.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce nu iti apare decat tie pe canal dar nu si la ceilalti se datoreaza faptul ca ai facut acel video/clip sa fie PRIVATwinking trebuie sa te duci pe setari la clipuri si sa bifezi din PRIVAT in PUBLIC

| PainTech a răspuns:

Sti ce e pacat?
Ai voce si te pricepi sa canti, habar nu ai sa folosesti Youtube si nici numele nu e prea bine ales.

1. Videoclipurile respective sunt pe privat sau nelistate, de-aia nu le vezi pe pagina principala.

2. Cand intri logat pe canal ai un buton in dreapta sus de setari, acolo ai optiuni de personalizare a canalului in care poti adauga acele file.

| Simpatic a răspuns (pentru PainTech):

El are flow nu voce, sunt doua lucruri diferite, el este rapper prin definitie!
Crede-ma cunosc si invart un label si crew de hip-hop.
Pustiul are talent pentru rap!

| PainTech a răspuns (pentru Simpatic):

Sunt cu YouTube, nu cu vocea sau cu terminologia. Dar asta voiam să zic, are potențial.

| Tacidrecu explică (pentru Simpatic):

Ai dreptate, e homie record, beat-uri de pe net, am făcut și eu niște beat-uri, le voi folosi. Voi ține cont de ce ai zis, voi încerca să mă țin de beat. Apreciez că ați zis acolo că am potențial, flow... dacă vrei să vezi cum voi evolua, abonează-te.

| Simpatic a răspuns (pentru PainTech):

Potential are, multi au, dar sound nu are, masterul si inregistrarea sunt facute mai degraba home record, instrumentalele sunt de pe net, se aude tag-ul producatorilor de beaturi.
Are flow dar pentru cineva cunoscator cum ma declar eu (nu mare cunoscator dar suficient de experimentat) are dictie dar nu sta mereu pe ritm, multe cuvinte sunt date cu rapiditate dar nu se intelege ce spune, un rapper bun si cu experienta chiar daca o da repede el spune fiecare cuvant intreg nu mananca din cuvinte ca sa aiba aer sau spatiu suficient pe ritm, deci nu respecta masurile pe beat...
Dar bine asta necesita multi ani de practica.
Daca o sa se tina de treaba in cativa ani cine stie.

| Ineys a răspuns:

Vezi ca ai o sageata in stanga si in dreapta. Da click pe ea. Nu incap 8 videclipuri pe un rand, ci doar 6 se pare. La atii incap 5. Nu stiu, nu incarc pe Youtube dar cel mai probabil poti sa setezi undeva cate videoclipuri sa apara pe rand.

Cat despre imagine, dai pe "Personalizeaza canalul" si apoi "Adauga o imagine a canalului".