| MaxiEcho a întrebat:

Backup nu e același lucru cu google drive?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu
.
Backup=o copie prin care dublezi niste date ca in cazul in care le pierzi, sa le poti recupera.
Google drive e un serviciu de stocare cloud, gen dropbox mega.co.nz si cate nu sunt.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Backup este o actiune de dublare a unor date. Google Drive este un site unde poti face backup.

| horia2012 a răspuns:

E acelasi lucru. Backup-ul este o actiune de salvare a datelor tale pe care nu vrei sa le pierzi pe un site de stocare cum este Google drive.
Poti sa le salvezi pe un stick, DVD, CD (tot back-up se cheama).

| MaxiEcho explică:

Deci sunt la fel?

| Salontanul a răspuns (pentru MaxiEcho):

Nu. Backup-ul este o actiune si Google Drive este un site.

| MaxiEcho explică:

Deci am Google drive pe telefon și când încarc ceva cum ar fi muzica îmi ocupa memorie și pe telefon!
Și când șterg muzica încărcată din drive mi se golește și memoria de pe dispozitiv exact cum era mai înainte!
De ce se numește drive. dacă ocupa și memoria de pe telefon, eu credeam ca o st
ochează online �!