| Cosmin_Gabriel_Dumitra_1999 a întrebat:

Baieti ma puteti ajuta cu o mica intrebare : Ce as putea folosi in momentul actual pentru gaming? Windows 7 s-au 10?

Răspuns Câştigător
| Ceiriog a răspuns:

Daca acum tu ai Windows 7 mai tine-l. Aproape orice joc este disponibil pentru Windows 7 deci nu ar trebui sa intampini vreo problema, insa pe W10 cum este mai nou nu toate jocurile au fost optimizate. Oricum se optimizeaza masiv jocurile pentru W10 deoarece va fi ultimul din gama Windows deci big grin. Totusi ai timp pana in 29 iulie 2016 sa faci update-ul, deci mai poti astepta tongue.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pana se vor dezvolta jocuri optimizate pentru dx12 cum il are W10 implementat, jocurile vor functiona la fel pe ambele sisteme de operare ( 7 si 10 )
In concluzie, poti folosi orice sistem de operare actual de la W7 in sus.

| Cosmin_Gabriel_Dumitra_1999 explică:

Multumesc baieti