| Alphahkbg a întrebat:

Bluescreen poate fi si din cauza incalziri componenterol din pc
incalzirea componentelor poate fi cauzata si de la neschimbarea pastei termo conductoare?

2 răspunsuri:
| RaulMA a răspuns:

Nici o sansa..Pasta aia termoconductoare este facuta sa tina ani buni. Daca s-ar duce pasta aia..Computerul ti s-ar restarta foarte mult.Nu are nici o legatura blusescreen-ul cu componentele. Poate ai luat bluescreen de la un virus.un program.

| Alphahkbg explică (pentru RaulMA):

Din cate am inceles pasta aia este recomandata sa se schimbe la 6 luni ca mai scade din caldura din calculator
de fapt daca sar duce calculatorul sar incalzi mult mai usor si daca nu esti atent sar si arde
am testat teoria cu caldura si bluescreen-ul si pare a fi plauzibila