| deedeetzi a întrebat:

Bun deci am o problema cu pc-ul de imi vine sa il arunc de la etaj.Chiar inainte sa postez asta am stat 30 de minute ca sa mearga mouse-ul straight face A inceput sa mi se blocheze ba 2 secunde, ba de tot si trebuie sa dau restart. L-am mai si scos de la usb dar daca il scot cat pc-ul merge si il pun la loc, nu merge.Tot trebuie sa dau estart. A inceput sa faca asa de cateva zile...maxim o saptamana.Nu stiu de ce.De asemenea Uneori cand stau la pc incepe sa mi se miste mouse-ul si sa imi inchida fereastra de net, sa imi intre in "My computer" sau in alte locuri. Odata cand eram pe net a inceput sa dea la find niste coduri. straight face Nu stiu ce sa ii fac.Il scanez in fiecare zi si nu am virusi.Help please?!

Răspuns Câştigător
| Jadis a răspuns:

Uau se para ca calculatorul tau a prins viata si isi face de cap. Nu e de gluma cu asa ceva, este o singura modalitate: Reinstaleaza-ti windowsul. Crede-ma daca faci asta calculatorul iti va merge ca uns si vei scapa de toate problemele. Si scapi si de virusi. De aceea trebuie sa aduci la tine acasa un specialist care iti va spune clar ce problema are sau daca este necesara o reinstalare a windowsului. Neaparat trebuie sa aduci pe cineva ca nu e normal ce face calcu tau. Sper sa reusesti sa vezi ce ti-am scris. happy Iti doresc multa bafta

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi îi de la mouse. S-a dus mouse-ul.Cumpără altul şi dacă problema persistă atunci reinstalează Windows-ul şi instalează cele mai noi versiuni de driveri pentru acesta.Pentru a updata driverii încearcă Driver genius pro(mai multe despre program în privat eventual). Succes.

| yomanu a răspuns:

Prima data incearca cu alt mouse... asa iti dai seama daca e de la PC sau de la mouse

| Oti a răspuns:

Poi chiar daca antivirusul arata ca nu ai virusi eu cred ca ai_
Nu de alta dar am patit si eu aceeasi prb!
Numai ca la mine s-a ars si mufa din spatele unitatii unde bagam mouse`ul. A trebuie sa cumpar mouse cu usb ca sa il bag in fata... Oricum cel mai bine ar fi sa reinstalezi winodwsu si sa imprumuti de la cineva un mouse cu usb ca sa vezi daca asa mergehappy
Succes:*

| RoberT_2406 a răspuns:

Imprumuta un alt mouse de la un/o prieten/a si vezi daca problemele inca persista. Daca nu e remediata problema inseamna ca ai probleme cu sistemul de operare si ca mouse-ul e in ordine. Daca problema continua si cu celalat ar fi cazul sa strangi bani pentru un nou mouse happy

Succes!

| Asdgjkjgs a răspuns:

Reinstaleaza windowsul, probabil e uin virus pe care nu il detecteaza antivirusul tau. apropo poti incerca nod 32 e foarte bun
si daca ai ca antivirus AVG calculatorul proceseaza mult mai greu dar tot nu se inchide singur...deci sfatul meu reformatarea

| deedeetzi explică:

Multumesc tuturor! happy Ii voi spune mamei sa aduca un coleg de al ei acasa sa reinstaleze windows-ul[ea e contabila si are colegi informaicieni], si daca mai am probleme voi veni aici tongue cu mouse-ul vad eu ce fac, acum merge bine, daca mai face figuri il asteapta cosul de gunoi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Keylogger 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si probleme de genul n-am scapat nici cu formatarea...
la cateva zile s-a ars placa video si nu mai stiu ce pe placa de baza

| StefiMaria a răspuns:

Pai cred ca ar trbuii sa iti iei un mouse nou sau sa-ti reinstalezi windowsul happy

Sper ca ti-am fost de ajutor, fundita?! :d