| UnOmAnonim a întrebat:

Bun, deci, eu am un cont Google pentru școală cu care trebuie sa încarc teme pe classroom, sa intru pe google meet, șamd. Ei bine, eu primeam link-ul de la google meet pe google calendar, dar asta era în anul 2020-2021. Acum nu mai merge. Calendarul nu-mi mai trimite nimic și trebuie sa cer codul de la alți colegi. Pe lângă asta, nici nu mai sunt în grupurile de classroom, cum eram în anul școlar precedent. Trebuia sa fiu automat. Am încercat cu informaticianul scolii sa rezolv. Mi-a dat un link unde trebuia sa fac ceva cu codul qr, nu mai țin minte. N-a mers. Ce pot face? Ma poate ajuta cineva? Fundă!

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu esti inscris in grup, cum vrei să primesti cod?
Verifică și cât spațiu de stocare ai liber, poate că e insuficient. Încearcă să eliberezi din memoria telefonului și poate că va functiona, odată ce esti introdus in grupul clasei.

| UnOmAnonim explică (pentru floresdemayo):

Pai trebuia sa fiu înscris automat, ca toți ceilalți colegi. N-are legătură cu memoria.

| Brizbriz a răspuns:

Te duci la informatician si il tragi de barba pana te rezolva
cred ca el te-a sarit cand a facut grupurile

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie sa soliciți parola de la fiecare prof care deține classroomul și sa te înscrii tu singur.
Ori mai easy sa rezolvi cu informaticianul școlii.

| UnOmAnonim explică (pentru Nirvanaaa):

Pai pana la urma am cerut fiecărui prof sa ma bage manual în classroom, dar încă nu sunt în câteva grupuri și, aparent, unii profi sunt prea ocupați sa bea cafea în cancelarie.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru UnOmAnonim):

Solicita parola aia si te inscrii singur. Așa făceam noi la facultate. Aveam profi care nu făceau de multe ori cu noi și nu stăteau sa ne introducă pe fiecare. Ne lăsau un cod pe care îl băgam pe classroom și intram automat în grup.