| simizmarius123 a întrebat:

Bun pentru gaming? Gta 5 de preferat. Cam cate fps va avea gta 5 pe low?

Specificatii
PROCESOR

Producator procesor Intel®
Tip procesor Celeron
Model procesor N3350
Arhitectura Apollo Lake
Numar nuclee 2
Frecventa nominala 1100 MHz
Cache 2048 KB
Frecventa Turbo Boost 2400 MHz
Tehnologie procesor 14 nm
Procesor grafic integrat Intel® HD Graphics 500
DISPLAY

Diagonala display 15.6 inch
Format display HD
Tehnologie display LCD LED
Finisaj display Glossy
Rezolutie 1366 x 768
MEMORIE

Capacitate memorie 4 GB
HARD DISK

Tip stocare HDD
Capacitate stocare 500 GB
Viteza de rotatie 5400 rpm
PLACA VIDEO

Tip placa video Integrata
Chipset video Intel HD
MULTIMEDIA

Unitate optica Da
Camera WEB VGA
Audio Difuzoare stereo
Microfon
Tehnologii audio ASUS SonicMaster
CONECTIVITATE & PORTURI

Porturi 1 x VGA
1 x USB 3.0
1 x Audio Out
1 x USB 2.0
1 x HDMI
1 x RJ-45
Cititor de carduri SD
SDHC
SDXC
Retea 10/100
Wireless 802.11 b/g/n
Versiune Bluetooth 4.0
CARACTERISTICI GENERALE

Tastatura numerica Da
Dimensiuni (W x H x D) 381.4 x 27.6 x 251.5 mm
Greutate 2 Kg
Limba tastatura Tastatura internationala
Material Plastic
Culoare Negru
Caracteristici cheie TouchPad cu suport pentru gesturi multi-atingere
LED Backlight
SOFTWARE

Sistem de operare Endless OS
Brand: ASUS

Pretul produsului include costul de 5 lei aferent colectarii, tratarii si eliminarii DEEE.

eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai 1000 ron, ceva putin peste, in banii aceia iti iei ceva integrat pe 200ge si-ti merge gata pe normal/low in marja a 60 fps:
http://www.youtube.com/watch?v=iQ253W3wVso
http://bit.ly/2T1ioZz e cel mai ieftin sistem bun sa-ti duca GTA 5 asa. De ce? Pentru ca e "upgradabil".

| simizmarius123 explică (pentru CM7YRE):

Eu caut un laptop... bun raspuns

| CM7YRE a răspuns (pentru simizmarius123):

Laptop la banii aia sa ruleze pe low? Nou nout? "aproape niciodata". Pornind de la 1500-1800 sa fie in ideea de low sa mearga cu 30-60 fps sa ai o placa video dedicata. Te chinui rau, pentru ca majoritatea au placa video integrata.

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Scuze dar este absolut oribil pentru gaming.
Procesorul este foarte slab chiar si in browsing, nu are destul ram, nu are placa video dedicata.
GTA 5-ul este destul de pretentios, mie imi consuma 8gb ram doar jocul si 11-12gb ram utilizati cu tot cu restul ce mai am prin sistem.
Daca vrei sa joci gta 5 decent fie iti faci un pc cu un dual core cu hyperthread gen un athlon 200ge care e ieftin si integrata din el e destul de buna sa duca jocul, fie vei fi nevoit sa strangi de un laptop cu spec-uri mai serioase, nu recomand de nicio culoare dual core cu hyperthread pe un laptop in zilele astea, minim un i5 quad core, o placa video de vreo 2gb macar gen un 950m, 960m si minim dar minim 12gb ram pentru multiplayer si 8 pentru singleplayer, gta 5-ul mananca foarte mult ram.
Stiu ca o sa zici ''ee ce fite pe asta acum'', dar asta-i adevarul si iti spun din experienta.

| Ineys a răspuns:

Ala nu e laptop de gaming.
Iti va rula in sub 30 de FPS-uri. 15-20.
N-o sa te poti juca pe el, chiar daca dai jocul pe low.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveai configuratia asta pe un desktop, asa prin absurd, ai fi avut o sansa sa ti se deschida cand apesi pe iconita, si poate sa si mearga in low, desi ma indoiesc.
Dar daca e vorba de laptop, nici nu se pune problema. happy nu o sa mearga.

| simizmarius123 explică:

Bun dar daca pe langa gta 5, ce jocuri o sa imi mearga? si cate FPS?