| Dazyy a întrebat:

Buna acum am netu de la telefonul fix prin modem romtelecom click net, si as dori sa imi pun net cu wireles... router wi-fi cine imi explica cum sta treaba trebuie sa dai bani ca sa iti pui de ala? ii cu fire d la telefonul fix si routeru? platesti tot atata cat am platit pana acum? help! funda!

Răspuns Câştigător
| St3fan97 a răspuns:

Deci internetul wireless vine de la ei tot prin fir numai k modemu wireless pe care il vei achizitiona va emite semnal in casa fara fir!~dar trebuie sa aiba wireless si laptopu sau desk pe care il ai! si k sal activezi trebuie sa intri in aplicatia wireless a calc si apoi dai cautare si o sa gasesti routeru tau il selectezi si mere netu! ca si costuri depinjde de firma adica la rom telecom un router achizitionat acma are si wireless si e moca dar k sal schimbi te va costa cam 100 150 lei maxim +costurile pentru a pune wireless la calc (daca e necesar)!