| podina a întrebat:

Am un router si nu stiu ce sa-i fac. Am pus toate cablurile cum trebuie' am intrat pe adresa aia 192...am facut acolo tot am salvat si nimic...nu-mi mere nici netu. Am net de la romtelecom ip dinamic. Ce pot sa fac sa mearga routeru?straight face

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Si eu am tot de la astia.Vezi daca se aprind ledurile dsn si internet.schimba slotu unde bagi mufa lan in router.incearca sa aflii cauza erorii.intra pe internet explorer si da-i tools diagnose connection problem. poti incerca sa repari din control panel-network and internet connections-network connections, click pe placa de retea si dai repair. daca nu merge nici asa suna la aia ti-l fac imediat.ai numarul lor in contract.

| tr3ig a răspuns:

Trebuie sa iti de-a ei niste setari pentru ruther. ceva VCR si nu mai stiu ce. asta e cauza pentru care nu merge, suna-i si vb cu ei. si or sa iti rezolve treaba. dar nu inteleg de ce ti-ai luar routher, nu ti-a dat ei modem pe 4 iesiri Huawei? ca mai nou am vazut ca trimit delea gratis acasa la toti utilizatorii ca sa inchida anumite porturi.

| podina explică (pentru tr3ig):

Nu mi-o dat modem pe 4 iesiri:-s

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d

| Darius352 a răspuns:

AI incercat sa suni la servis? Eu asa am facut, am sunat la servis si mi-au dat detalii cum, si ce sa fac. Daca ai probleme cu router-ul dai telefon si til schimba pe gratis.
( vezi sa nu se fi rup dintisorii aia mici de la cabluri)

| podina explică (pentru Darius352):

Routeru nu-l am de la romtelecom, l-am cumparat eu de pe netbig grin

| tr3ig a răspuns (pentru podina):

Atunci mai reseteaza-l de cateva ori si instaleaza-l nu il faci tu bine daca nu merge dupa 2 incercari suna si tu la furnizoru tau de net si povestestele cum sta treaba si or sa te ajute ei