| Ahmali_Dan_1983 a întrebat:

Acum aprox 3 zile mi-am dus leptopul la curatat la un service pentru calculatoare. Acum nu se mai incalzeste si nu se mai aude colerul, dar am o alta problema.
Leptopul nu imi asculta "comenzile". dau cateva exemple ca sa ma fac mai inteles:
*Nu pot minimaliza pagina
*Nu pot inchide pagina web de la close, trebuie sa o inchid din bara de jos cu click dreapta
*Acum, spre exemplu nu ma lasa sa selectez o categorie, abia dupa ce am apasat de j am reusit sa o selectez.
*Nu pot muta din stanga in dreapta o poza de pe desktop
*Uneori deschid letopul si nu pot face nimic pe el, merge mouse-ul dar nu merge sa dau click, dupa un restat merge
Intrebarea mea: Au deranjat ceva cei de la servici pe la componente atunci cand au curatat leptopul? Mi-au bagat ei vreun virus ca sa le mai fac o vizita cu bani? mergea mult mai bine inainte de curatare. Vreau sa stiu daca este posibil sa fie din cauza celor de la service, daca merg la ei sa stiu ce as putea sa le zic.

3 răspunsuri:
| D0ntSt0pToMeBro a răspuns:

Probabil ca cei de la service au facut ceva (nu cred ca intentionat). recomandarea mea este sa te duci cu el la un alt service. poate ceva s-a stricat si trebuie inlocuit.
bafta!

| gaby202000 a răspuns:

Poate au miscat ramii si iti da erori iar in timpul lor nu asculta comenzile sau hdd-ul. Nu am mai intalnit asa ceva. Virusul ar fi cea mai plauzibila explicatie.

| Ahmali_Dan_1983 explică:

Multumesc pentru raspunsuri