| TiMan a întrebat:

Am si eu o problema in Photoshop: cand incerc sa selectez cu Quick Selection Tool imi selecteaza doar marimea pe care o are si face selectia rotunda.De exemplu: aveam un triunghi de selectat si cand am dat click nu l-a luat pe tot si doar un cerc de marimea pensulei. Am incercat sa inchid Photoshop-u, sa dau restat, dar nu are nici un efect. Idei?

1 răspuns:
| anamisis a răspuns:

Quick Selection de obicei face selectie in jurul unu obiect acolo unde are marinile cele mai "tari"ca sa zic asa ...adica la lumini fine nu poate selecta, incearca sa selectezi alta imagine sau un corp care are forme rotunjute si pentru img formate din lini foloseste Pen Tool(P)