| DedeMnY a întrebat:

Buna!
Acum cateva zile am fost blocata de facebook ca am trimis 4 cereri de prietenie! I don't want to see Stie cineva cum pot sa-mi deblochez contul?

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Buna Dede! Daca trimiti mai multe cereri de prietenie si nu iti sunt acceptate in sensul ca atunci cand ii apare persoanei la cerere: "O cunosti pe (numele tau care il ai pe facebook)? raspunsul este prin DA sau NU".

Daca persoana care i-ai trimis cerere a zis ca "NU" de la acea intrebare. Se pune facebookului si daca iti da mai multe persoane "NU te cunoaste" atunci iti blocheaza facebookul sau (nu mai poti da cereri) timp de 30 de zile.

Adica o sa poti trimite cereri de prietenie numai dupa ce iti expira timpul de blocare. Alta posibilitate nu ai de a scapa!

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu pentru ca ai trimis cereri de prietenie ai fost blocata, ci pentru ca cel putin o cerere ti-a fost refuzata. Nu poti sa faci nimic decat sa astepti ca aceasta"banare"sa expire, sau sa iti creezi un nou cont pentru a pute trimite iar cereri de prietenie.

| Aimèeeee a răspuns:

Este temporar.
Nu mai trimite cereri persoanelor pe care nu le cunosti.

| SkrillexS a răspuns:

Buna.
Trebuie sa astepti un anumit timp pentru a se debloca happy.