| Masulica a întrebat:

ajutati-ma va rog!big grinbig grinbig grin
Mi-am luat recent untelefon Fly iq 449 pronto si l-am scapat in apa, am incercat toate solutiile...
Iam scos repede bateria si l-am uscat cu uscatorul de par, dupa care l-am aprins si a inceput ajuca ecranul...
Pe urma l-am pus pe calorifer si pe urma l-am pus in orez(orzul scoate apa)si cind l-am aprins ecranul arata totul negru, dar telefonul lucreaza ca cind pas pe ecran se aude butonasele.
Va rog ajutati-ma ce sa-i fac!

Răspuns Câştigător
| CristinaMaria1987 a răspuns:

Te duci cu el de unde l-ai cumparat si ti-l repara ei, dar e posibil sa platesti daca le zici ca l-ai scapat in apa pentru ca ar fi vina ta

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ai putea sa-l duci la un service. Daca ai garantie la el nu te va costa nimic ( eu am si dau 8 lei lunar).

| Masulica explică (pentru anonim_4396):

Pai eu am 5 ani garantie
chiar pot sa ma duc in magazinul de unde l-am cumparat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Masulica):

Scuze, nu garantie, asigurare.