| WooppS a întrebat:

Buna all! am un modem de internet care mi la dat de la rds da mai demultt. se poate folosi acum ca ruter de wi-fi? funda pentru cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| blackwidow a răspuns:

Daca modem-ul are si wi-fi, da, merge. Scoti cablul din modem, si te conectezi cu aparat-ul la care ai nevoie de internet prin wi-fi la modem-ul pe care-l ai acasa. Din cate stiu eu, modem-urile mai vechi nu aveau si wi-fi, insa poti incerca. Daca nu merge, iti va trebui un router pe care sa-l conectezi la modem-ul curent sau un modem cu router inclus+wi-fi.