| maimutzica a întrebat:

...am antivirusul Nod32...si cred ca i-a expirat licenta de cateva saptamani! am incercat sa-l dezinstalez. dar nu merge... ce sa fac? ...as vrea totusi sa incerc alt antivirus... dar cum sa fac sa-l dezinstalez p celalalt?

9 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Incearca cu programelul asta ca sa il dezinstalezi complet: http://www.nod32.nl/download/tool/nod32removal.exe

| Gabystelistu95 a răspuns:

Descarca programul Windows Installer Clean Up de aici: http://download.microsoft.com/......sicuu2.exe si cand l-ai instalat deschide-l si apoi alege o aplicatie pe care vrei sa o stergi facand click pe Remove.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Dezinstaleaza antivirusul cu Revo Uninstaller. Are si meniu in limba romana, asa ca o sa-ti fie usor sa-l folosesti. Acest program o sa iti dezinstaleze antivirusul fara probleme si o sa stearga toate fisierele, chiar si cele care nu sunt sterse cand faci Remove din Control panel. Pana te hotarasti asupa unui nou antivirus, poti sa-ti instalezi Avast, care e free pentru 60 de zile.

| vladimir23 a răspuns:

Ai incercat in control panel sa-l stergi de acolo daca nu intra in c prin my computer in local disk c program files si l stergi de acolo

| Mya a răspuns:

Ai intrat in control panel? va trebui sa mearga... da-i restart si mai incearca!

| Dara a răspuns:

Mai intai descarca un antivirus in calculator. Apoi te deconectezi de la internet si te duci in Control Panel -> Add or Remove Programs si dezinstalezi Nod 32. Dupa aceea poti instala noul antivirus; la urma poti sa te conectezi si la internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie in run services.msc si asigurate ca windows installer e pornit. Incearca pe urma sa-l dezinstalezi cu revo uninstaler: http://www.snapfiles.com/get/revouninstaller.html

| ايرينا a răspuns:

Asteapta pana i se termina licenta iar dupa aceea poti incerca al antivirus.

| maimutzica explică:

Nu merge sa il sterg imi spune :A network error occurred while attempting to read from the file :C/windows/installer/setup/msi