| Cineva! a întrebat:

Am auzit la cineva ca exista modem fara cablu. Eu am calculator dar.as vrea sa'mi iau si un laptop. As vrea sa stiu daca exista un modem fara cablu...pe care sa'l pot folosi la calculator, dar si la laptop( daca ma duc in alta camera de exemplu). Multumesc.

3 răspunsuri:
| asman a răspuns:

Da, ai nevoie de un router.
Daca ai internet de la Romtelecom (ClickNet), ideal, router-ul trebuie sa fie cu modem incorporat, in caz contrar, il poti conecta cu modemul vechi (cel pe care il ai acum).
Daca il configurezi cum trebuie, o sa ai net si pe desktop si pe laptop.

| kraiova00 a răspuns:

Pai da un stick USB de la cosmote, Vodafone zapp etc il cumperi de la operatori si trebuie sa incarci cu Mb pe fiecare luna... si trebuie sa-l bagi in pc si gata... poate te-am ajutat

| mpempa a răspuns:

De ce sa iti schimbi modemul cannd poti folosi wi-fi-ul ...adica nu inteleg rostul pe care il are. exista si modem fara cablu dar functioneaza aproape ca si wi-fi-ul dar adaugi un stik...happy