| POWER_1409 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot folosi telefonul Nokia 5800 pe post de modem. Adica sa il leg la calculator printr-un cablu de date, si sa ma conectez pe calculator la internet (avand activata pe telefon optiunea de internet).
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kosuchin a răspuns:

Ba da, poti.Eu am incercat si cu telefoane mai vechi gen 2630.

| Taeron a răspuns:

Nu, nu poti. Am incercat eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate si eu am Nokia 5800 si l-am folosit ca modem. Trebuie sa descarci programul PC Suite pe calculator si sa ai cablu de date. De aici descarci PC Suite: www.nokia.es/soporte/software/pc-suites (site-ul e in Spaniola il traduci cu Barra Google) dar pentru asta iti trebuie conexiune la internet du-te la un prieten cu pc-ul tau ca sa poti sa descarci programul PC Suite, nu dureaza mai mult de 5 minute. Dupa ce ai instalat programul dai clic pe progam si cauti acolo. Iti explica pas cu pas ce trebuie sa faci ca sa poti folosi telefonul ca modem.