Întrebare recomandată | anaraffaella a întrebat:

Am ca ca antivirus instalat Avira de cateva luni.
Astazi cand am deschis laptopul mi-a aparut un mesaj de la Centrul de securitate Windows ca nu am nici un antivirus instalat dar antivirusul Avira este activ si actualizat.
Va rog sa imi spuneti daca stiti din ce cauza imi apare mesajul acesta.

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Am si eu tot Avira si e datorita ca intarzie putin cu updateurile ca sa scoti aia de acolo inchizi antivirusul si il pornesti din nou sau dublu click pe stegulet si dai pe prima.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai fost cu laptopul intr-o zona in care nu ai avut wi-fi si nu s-a putut actualiza antivirusul tau. A fost o problema de moment daca acum esti conectata la internet cu el.

| 4ndr33y a răspuns:

Iti recomand sa inlocuiesti Avira cu Avast Free, este mult mai bun si mai stabil.

| mihaela25mihaela25eminem a răspuns:

Asa e avast e cel mai bun si eu tot ala il folosesc si imi funcioneza super si windowsu si tot!

| Paull18 a răspuns:

Buna. dai un update la avira daca cere. daca nu dezinstaleazal si instaleaza AVG free. succes

| prietenul001 a răspuns:

Aceasta se intampla pentru ca el a fost instalat doar pentru 1 luna, jumate de an...etc, dar el nu este unul permament

| seemoc a răspuns:

Incearca sa pui un alt antivirus. Ca de exemplu Karspesky sau BitDefender