| Clara_6276 a întrebat:

Am calculator dar vreau sa'mi cumpar si un laptop.Ca sa am internet pe amandoua ma gandeam sa'mi pun internet prin. wireles, fara calbu. Referitor la asta vreau sa va intreb daca viteza e la fel de mare. Daca pot lua router-ul cu mine oricunde sa ma pot conecta la net de pe laptop... Este greu de utilizat? M'am gandit si cred ca un router wireless ar fi singura modalitate pentru a avea net si pe laptop si la pc.As mai vrea sa stiu care poate fi distanta maxima dintre laptop si router ca sa se poata face conexiunea la net.Multumesc

Răspuns Câştigător
| 0nlyMe a răspuns:

Pai poti sa iei router-ul cu tine atata timp cat ii pui un cablu destul de lung(totusi chiar daca e router wireless tot trebuie conectat la retea). Nu este greu de utilizat; trebuie doar configurat, si apoi cauti cu laptopul semnalul wireless si dai sa te conectezi la el, bagi parola si merge. Viteza o sa fie la fel(adica o sa se imparta la amandoua pc-urile daca le folosesti simultan). Distanta difera in finctie de router si laptop.