| dan2012 a întrebat:

am cumparat un laptop Acer aspire one d260 de la cineva si are instalat pe el un windows 7 ultimate insa nu cel original. totusi mai exista partitia recovery de la windowsul original. mai pot face ceva cu ea? daca nu sa o sterg ca ocupa vreo 13gb.mentionez ca si partitiile au fost schimbate. dau funda.

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
In primul rand nu e laptop, e pui de laptop.
Vine cu windows starter pentru ca e facut sa mearga cu windows starter, un windows din care s-au scos o multime d eoptiuni pentru a reduce consumul? De ce? Pentru ca e mini-laptop si are componente slabe.
In primul rand gandeste-te pentru ce il iei, daca vrei mai mult decat muzica/jocuri/internet, un film eventual (nu o sa se impace cu filemle full-hd), si esti dispus sa te chinui cu ecran mci si o tastatura inghesuita, ia-l.
Daca te ma si joci, sau vrei sa vezi subtitrara si de la mai mult de un metru, nu-l lua.
Nu da banii de dragu de-a avea un laptop mic care nu face multe, o sa-l vinzi si tu cum l-a vandut cel de la care-l cumperi.
Bafta

| veselie a răspuns:

N-o sterge ca altfel cand ti se buleste windowsu nu o sa ai cum s-o repari

| dan2012 explică:

Windowsul pe care il am eu pe el e win7 ultimate si cel original era un win7 starter. nu stiu daca are vreo legatura