| MrSonnyist a întrebat:

Am gasit la un magazin de calculatoare o memorie ram cu doar 250 lei 8gb.
Memorii Corsair DDR3 8GB 1600MHz, KIT 2x4GB, 9-9-9-24, radiator Red Vengeance, dual channel, 1.5V
CMZ8GX3M2A1600C9R

Oare de ce este asa ieftina? NU ESTE SECOND HAND!

Si in acelasi magazin este si Memorie Corsair DDR3 16GB 1600MHz, KIT 2x8GB, CL10 tot Red Venegance cu 472 lei.
CMZ16GX3M2A1600C10R

De ce prima varianta e asa ieftina? Este mai slaba ca a doua sau cum?

Răspuns Câştigător
| 5yr0Kk a răspuns:

Nuu..pretul reflecta si costul de productie.
asta cu kitul e ca si o oferta ..de exemplu iei o sticla de cola de 0.5l cu 3 lei si o sticla de cola de 2.5l cu 6 lei..asta e problema..fiecare producator vrea sa vanda mai mult..sunt la fel