| ElyNix23 a întrebat:

Bună.
Am și eu o problemă cu monitorul de la calculator. De când a venit un prieten de-al fratelui meu și a făcut din nou windowsul (nu știu să mă exprim) monitorul când se aprinde, când e stinge. Am verificat mufele din spate, am împins de ele și tot așa face. De asemenea, am încercat și butonul din fața pentru oprirea sa și tot la fel: când se aprinde, când se stinge.
Ce e de făcut?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Christchen a răspuns:

Bună,nu are nici o legatură cu windowsul, probabil un condesator de la monitor s-a ars sau nu mai face contact cum trebuie, eu zic sa te duci cu el la un centru specializat care se ocupa cu reparaţii pc/monitoare.
P.S:Nu cred ca o sa te coste mult şi nici nu cred ca va trebui sa astepţi mult.