| Ivănescu_Crina_1997 a întrebat:

Am și eu o problemă la un telefon Allview V1 Viper L, cu aplicația Google Play. Am încercat de zeci de ori să descarc niște aplicații, dar nu merge. Îmi arată că se descarcã, dar nu se întâmplă nimic. Îmi arată că descărcarea e în pauză. Mi-am resetat telefonul, am dat și "eliminare cont" și l-am băgat iar, apoi am dat "clear cache" și degeaba. Nu merge. Puteți să mă ajutați cumva?

2 răspunsuri:
| Kyılε a răspuns:

Daca nu poti descarca, este posibil sa nu ai setarile de internet configurate in telefon. Poti utiliza setarile de la orice alt telefon cu Android.

Daca problema apare insa la instalare, atunci este posibil sa fie o problema cu software-ul telefonului si poti incerca sa efectuezi Factory Reset. Daca nici dupa Factory Reste nu functioneaza va trebui sa trimiti telefonul in service.

| zattech a răspuns:

Ai memorie?