| oOvidiu9372 a întrebat:

Am instalat Windows 7 (64 biti) si nu imi gaseste placa audio, am instalat driverul si tot nu o vede. Modelul este: Creative Sound Blaster PCI 128

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Salut!
In timpul instalarii windows-ului ai avut vreun cablu bagat in placa audio? Pentru ca daca ai avut, e clar ca nu iti merge sunetul.
Si in afara de aia, oricum, nu stiu, dar cred ca aceea placa nu este compatibila si cu windows7, decat cu xp /windows2000.

| oOvidiu9372 explică (pentru tteo92):

Mersi mult! O sa-l mai instalez inca odata si am sa scot cablul. Placa e compatibila, mi-a mai mers pe Windows 7

| tteo92 a răspuns (pentru oOvidiu9372):

Vezi sa nu ai niciun cablu in unitate, nafara de monitor, tastatura si mouse, nimic altceva, altfel o sa apara din nou sa nu-ti mearga altceva.