| oDaiCuDavidel a întrebat:

Buna,am lipit tasta F2 de la laptop cu un lipici putin mai tare, este vreo sansa sa se defecteze laptopul?
Laptopul este Asus F541

1 răspuns:
| snzpaul a răspuns:

Bună,
Dacă lipiciul se dilată, poate să ajungă și în alte părți, dar nu cred că va depăși altceva decât zona tastaturii. În cel mai rău caz vei avea de suferit doar cu tastatura: nu va mai face contact la apăsarea unei taste; va încurca F2 cu F3, spre exemplu, etc. Dar și dacă se întâmpla asta ai putea să conectezi prin USB o altă tastatură și te-ai salva, pe timp scurt, până să ajungă la vreun service. Problema devine serioasă dacă începe să tasteze de unul singur.