| Sawarekh a întrebat:

Buna, am luat decizia sa invat programare, de 2 saptamani am inceput sa studiez.

Eu practic m-am lasat de graphic design, sa ma reprofilez pe web design ca sa imbin aceste 2 domenii.

Intrebarea mea este urmatoarea:

Se poate asocia codarea ca o arta? O sa pot sa creez ceva autentic, sa vin cu idei ca si in cazul domeniului de graphic design?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori te ai apucat de programare ori de web design?

| Sawarekh explică (pentru suntserios):

Pai codare, ma rog laughing sorry daca le confund.
Web develop nu?

| suntserios a răspuns (pentru Sawarekh):

Web design-ul e una.
Web development e alta.

Greu sa îți dea cineva sfaturi când nici tu nu știi de ce te apuci.

| Sawarekh explică (pentru suntserios):

Eu stiu ca invat html, css si java script si fiindca ma pricep la design, le imbin bine.

| Dismally a răspuns:

Teoretic da, ai putea veni cu idei si cu lucruri noi; practic - slabe sanse sa se intample asta.

| Cherciumihai a răspuns:

Codarea poate fi considerată ca o formă de artă în sine. La fel ca în designul grafic, programarea îți permite să fii creativ și să aduci la viață idei autentice. Prin web design, vei putea combina abilitățile tale de grafic design cu cunoștințele de programare pentru a crea site-uri web unice și așa cum îți dorești. Este minunat să vezi cum poți exprima creativitatea în ambele domenii! Succes în călătoria ta de învățare a programării! peace sign