| WhoCares a întrebat:

Buna,am mare nevoie de ajutor,astazi mi-am aprins laptopul, toate bune si frumoase dupa ceva timp(2-3 ore) s-a stins brusc (ca si cum l-as fi stins de la buton,acelasi click se aude)
Am incercat sa il aprind, dar dupa 3-4 secunde s-a stins iar,l-am lasat sa se raceasca,si a rezistat putin mai mult,l-am desfacut si l-am curatat putin,dar la fel,il tin pe birou,nu in pat, dar acum l.al lasat cu aerisirea in afara biroului si momentan nu s-a stin, au trecut 4, minute, idee e ca acum se si incinge extrem de repede(3-4 minute)
Stie cineva de ce? Si ce as putea face?
P.S:il am de 3 ani.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Nu il m ai forța, are un defect, de aceea se stinge, se protejează. Dul la reparat.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Exista posibilitatea sa fie o problema la cooler, cel care raceste laptopul. Trebuie sa spui ce model de laptop ai, daca mai are garantie! In rest, se desface, se cumpara/se curata cooler-ul se monteaza si gata. Situatie in care problema nu este la placa de baza, trebuie verificat amanuntit. Se poate face daca e vorba de cooler, daca nu e curatat de 3 ani inclin spre cooler, si din datele pe care la-am primit de la tine! Trebuie sa fi atenta unde il duci! Bafta!

| Draguta123 a răspuns:

Nu prea ma pricep dar as zice sa-l duci la reparat sau la un control sa vada ce nu e in regula! Si probabil si vechimea e de vina! Stiu ca nu e un raspuns EXTRAORDINAR dar sper ca ti-am fost de ajutor! :* imi pare rau pentru tine si ca nu ti-am dat un raspuns mai dezvoltat sad