| denisa20 a întrebat:

Am neboie urgenta de ajutorul vostru! Atunci cand intru pe mess nu pot sa mai vorbesc cu nimeni si nici nu mai primesc mesaje de la ceilalti. Ce sa fac ca sa revina la normal? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Dupa dezinstalarea lui, ai tras o privire in 'C:\Program Files' pentru eventualul folder ramas 'Yahoo'?

Reluand, dezinstaleaza-ti versiunea curenta, dupa care executi comenzile urmatoare in Start / -> Run:

CMD /X /C "RMDIR /S /Q "%ProgramFiles%\Yahoo""
REG DELETE "HKCU\Software\Yahoo" /F

Spre final, nu instala ultima versiune, ca recomandare din partea mea. Incearca versiunea 8. 1. 0. 421; link: http://www.filehippo.com/download_yahoo_messenger/3153

5 răspunsuri:
| Gândac a răspuns:

Buna! Dezinstaleaza messu-ul si instaleaza o versiune mai noua. Iti recomand messenger 10.
Ca sa il dezinstalezi : Start - Control Panel -Add or remove programs.
Bafta!

| buubi a răspuns:

Reinstaleaza`ti messu!

| Fireheart1996 a răspuns:

Incearca sa stergi aplicatia Yahoo messenger din calculatorul tau si pe urma instaleaz-o din nou.

| denisa20 explică:

Am incercat sa-l sterg si sa instalez varianta mai noua dar tot asa e.Mai stiti ce as utea face? Ca atunci cand intru in apare un patratel in josul ecranului in care zice "Yahoo Messenger-corrupt file". Ajutor!

| asaafostodata a răspuns:

Mi-e nu mi s-a mai intamplat asta pana acum.
Dar iti dau o idee:p
Sterge messu si reinstaleaza-l din nou. Poate va merge. E si asta o idee happy