| VladuCristianCo a întrebat:

Am net de la Telekom de 100mbs dar ori ce descarc se descarca cu 1.1m/s. Daca apas pe task manager nu foloseste mai mult de 10% din network.Am Desktop Win10 conectat prin cablu la router.
Este unde o setare care nu permite mai mult de 10mbs (10%)...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| rrrp a răspuns:

Cum ai descoperit tu ca nu foloseste networkul? :P. n are legatura...

incearca un speed test si vezi exact.

http://www.netograf.ro

100 mbit/s inseamna 100/8 mByte/s, iar sistemele de operare afiseaza in bytes in general, deci o sa ai ~= 12mB/s.

| JustiNkov a răspuns:

Salut. In funcție de ce router folosești viteza ta variază. Nu este una stabilă daca tu nu ai un router bun, Daca ai router de la ei, cumpăra altul de pe internet, iti recomand firma Asus si produsul Archer, Daca ai un buget limitat? Cumpara un TP-LINK. Sunt cele mai Ok, cumpara cu 3 antene, de obicei ele au o viteza mai mare, capabile sa perceapă viteza.

| aLoneInDark18 a răspuns:

Schimba ti placa de retea din calculator