| RazvanelStefanel a întrebat:

Buna TPU am o problema cu netul pe contracul de la rds scrie ca viteza de net o am de 100mbs si eu trag cu 50 mbs pe filelsit inainte cu 2 zile sa vina baiatul de la net trageam cu 100mbs dar nu stiu ce so intamplat de trag cu 50 acum si in task manager scrie ca am 100mbs si cand descarc arata 50%ussage fara router trage la fel si dupa cateva restarturi tot la fel si cand pun routerul de 150mbs tot la fel trage prin fir am calc de gaming si nu cred ca n-ar duce o asemenea viteza ajutati-ma sa-mif ac viteza de 100mbs

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu asa se masoara viteza. Un site poate merge mai rau sau mai bine. Mai depinde si de computer si de serverul din cale.
Incearca cu asta: http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/testeaza-ti-viteza

| RazvanelStefanel explică (pentru Salontanul):

Am incercat imi arata 50mbs si acum 2 zile arata 100mbs

| Salontanul a răspuns (pentru RazvanelStefanel):

Fa o reclamatie.