| ghenster22 a întrebat:

am nevoie repede de ajutor Am un calculator Pentriu 4 HP compaq si vreau sa fac update la un procesor dual core e 2200, procesorul il am,am incercat sa il pun, dar atunci cand am apasa butonul de pornire (bip,bip pauza bip,bip) ce inseamna asta cum pot rezolva sa imi mearga, cand pun inapoi procesorul vechi imi merge :Numele placii de baza Hewlett-Packard HP Compaq dc7600 Small Form Factor, Tipul procesorului actual Intel Pentium 4 521, 2800 MHz (14 x 200), 1.5 gb ram.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intai cauti la producator si vezi ce procesoare suporta placa de baza, nu pui procesoare asa cum ai tu chef!

| ghenster22 explică (pentru K0sti):

M-am uitat si imi spune ca ma lasa, am dat update la ce-a mai noua versiune de bios, degeaba, poate fi de la sursa?