| Lumy_6708 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! Mi-am blocat telefonul (nu cartela Sim) Am introdus de 8 ori un cod gresit si s-a blocatcrying( Ce pot sa fac sa-l deblochez?

5 răspunsuri:
| Lipsa47 a răspuns:

Cel mai rapid o sa-ti schimbe softul...

| noktambul a răspuns:

Vorba lui Murphy : cauta un ciocan mai greu laughing

| Justmeandmysmile a răspuns:

Iti trebuie codul PUK (tu ai tot introdus codul PIN gresit pana s-a blocat).Puk-ul il ai ori pe fisele de la telefon pe care l-ai primit cand ai luat telefonul.Sau poti suna la Vodafone sa te ajute.(probabil o sa caute codul sau ti-l deblocheaza ei)Sau Daca ai cosmote, suna de pe un alt telefon la *100# si acolo ai ramura COD PUK.introduci nr de tel pentru care doresti codul puk,si iti va cere parola(daca ai abonament). Daca nu ai cosmote, suna de pe un alt telefon la relatii cu clientii, si daca ai abonament iti va cere niste date.asa il poti afla. sper ca ti-am fost de folos

| DisturbeDd a răspuns:

Il duci de unde l-ai cumparat sau il duci la un service... ti-l rezolva eitongue
funda?smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E grav trebuie mers la un service si pus alt soft sau daca ai un clablu usb bagi de acasa un soft ori de pe site ul prod de mobil