| EusuntAnna a întrebat:

Am o intrebare despre layout-uri: Am facut un layout foarte frumos pe Photoshop dar nu stiu cum sa reusesc sa ii aflu codul.Adica,poate fi tratat ca o imagine pentru a putea folosi o pagina de upload-uri pentru imagini(imi trebuie codul HTML,il fac pentru. Howrse)? Daca da,cum? Si daca nu se poate asa, cum pot? P.S.:Am vazut tot aici cineva care a spus ca se pot face layout-uri frumoase pe Photoshop deci se poate afla si codul, cel putin asa cred!

Răspuns Câştigător
| fulger123 a răspuns:

In photoshop faci imaginea, codul il faci tu. Daca se facea codul in photoshop, aproape toti aveau Layout-uri... Oricum, dupa 6.06. 2013, poti sa imi trimiti M.P. si ti-l codez eu
Apropo: Eu sunt fulger123 pe Howrse RO.

5 răspunsuri:
| flyer90 a răspuns:

Photoshop-ul nu iti face decat o imagine. Designul layout-urilor se face in photoshop dar ulterior imaginea generata trebuie transformata in HTML. Photoshopul are o unealta care sa te ajute dar merge foarte prost.
Ca sa iti faci o idee uite aici cum se face o pagina html:
http://creare-site-pagini-web.ro/pagini/pagina-html.php

| EusuntAnna explică (pentru flyer90):

flyer90, chiar? Te rog sa îmi spui unealta! Mulţumesc!

| flyer90 a răspuns:

Edit > Save for web ar trebui sa fie
Uite aici un tutorial
http://planetphotoshop.com/......r-web.html
Cauta pe google photoshop image to html si gasesti mai mule

| Mery09ro a răspuns:

Nu se poate afla si codul..pe photoshop se face doar si doar imaginea! Codul trebuie sa il faci manual singura.Eu stiu sa codez layouturi... daca vrei da-mi MP pe howrse la ID мery

| Mery09ro a răspuns:

Photoshop iti face doar imaginea..Codul il faci tu manual in HTML.