| RoXnet a întrebat:

am o intrebare pentru voi. Doresc sa-mi achizitionez si eu o consola pentru jocuri cum ar fi PS2 sau Xbox de aceea apelez la bunavointa voastra de a ma ajuta in alegerea corecta, astept informatii de la cei care au utilizat console de PS2 si Xbox.
Tinand cont ca nu am tv cu plasma se mai merita achizitonarea unei console? Va rog sa publicati avantajele cat si dezavantajele ambelor console si ce ati alege voi in locul meu. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| DjMariusFresh a răspuns:

Xbox e facut de Microsoft
ps2 e facut de Sony
din punctul meu de vedere un ps2 e mai bun pentru ca Sony are mi multa experiienta in jocuri video si Microsoft nu prea
funda?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, xboxul pentru mine este o porcarie.iti recomand cu incredere ps2, deoarece am si eu unu. l-am modat(decodat) si sunt foarte multumit de el

| L7L a răspuns:

Salut eu am PS2 da te sfatuiesc sa iei Xbox 360 e mult mai bun avantaje:grafica mult mai buna si jocuri mai multe si mai cool. dezavantaje? nu stiu laughing

| SexyBoy01 a răspuns:

Nu conteaza daca ai plasma sau nu eu am vazut la un prieten are ps2 si ii merge perfect. Dupa mine aleg ps2 fiecare cu parerea lui.

| unknown_3461 a răspuns:

Eu am ales deja xbox360 si sunt foarte multumit.iti recomand sa nu achizitionezi varianta noua(cea slim).
Nu ai nevoie de avantaje si dezavantaje, e clar ca xbox-ul 360 e mai bun decat un PS2.
Si e adevarat ca ti ar trebui un LCD/plasma pentru o grafica uimitoare dar nu este strict necesar.

| malin7 a răspuns:

Este un fel de duel Microsoft vs Sony. Ambele au avantaje si dezavantaje insa Xbox este mai bun din mai multe motive: 1-Este rezistent ( adica daca il scapi pe jos nu se intampla nimic insa daca scapi ps2 se fac zgarieturi sau se poate strik) 2-Jocurile sunt mai ieftine (cele originale din magazin sunt mult mai ieftine dar cele sh sunt ma ieftine pentru ps) 3-Xbox foloseste mai putina energie si se modeaza usor si nu se strica ( majoritatea ps se strik cand le modezi) deci dupa mine : XBOX 360

| Sabina96 a răspuns:

Eu am PS2. E ff bun dar singurul dezavantaj este ca jocurile sunt foarte scumpe.Cred ca ar fi mai bun PS3 pentru ca e nou, dar e si mai scump. Daca vrei ceva la un pret avantajos cel imi bine ar fi sa iei din alta tara daca ai posibilitatea. Daca nu intereseaza'te pe net la preturile cele mai accesibile.Cum am spus, am PS2 si sunt fff multumita. Daca vrei sa stii mai multe cauta pe youtube.Avantaje...la PS2 jocurile sunt mai ieftine fata de xbox.Nu ai nevoie de tv cu plasma, lcd sau ceva d genu'. ai nevoie de un televizor normal.eu as opta pentru PS2 dintre cele 2 dar la un pret mai accesibil pti gasi PlayStation Portabil http://www.youtube.com/watch?v=4SVxTQ2-U3A e maximum 7 milioane lei vechi;)maxim. e mult mai ieftin in alta tara;)