| Robieski a întrebat:

Am o intrebare...se poate schimba bateria unei tablete?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Foarte putine tablete de pe piata au baterii interschimbabile. Ideea e ca iei una acuma si peste 2-3 ani cind iti moare bateria sa cumperi alta, nu sa o repari...

| LTAA a răspuns:

Daca bateria poate fi scoasa din tableta (ca la telefoanele Nokia), nu ar fi nici o problema.

| Danzell a răspuns:

Este posibil dar nu cred ca poti sa o faci tu singur. la un service ai cele mai mari sanse, mai ales daca e vorba de o baterie stricata. daca vrei sa pui una de capacitate mai mare, ma indoiesc ca o sa gasesti, si nu iti garanteaza nici un service.
daca ai face pe cont propriu sunt 2 lucruri care trebuie sa le faci. una grea si una foarte grea laughing

partea grea e sa gasesti bateria de care ai nevoie.
partea foarte grea e sa stii cum sa demontezi tableta, in asa fel incat sa nu o strici de tot. pe langa asta o sa ai nevoie si de o surubelnita in 6 puncte pentru ca cel mai probabil suruburile sunt in stea nu in cruce
si asta presupunand ca bateria poate fi detasata dupa dezasamblare.