| Visatoarea a întrebat:

am o mare mare problema la pc.Nu am sunet. Nici macar jos in partea dreapta unde este ora nu apare cum era inainte:Volum sound ...Deci a fost reformatat de curand, insa nu de catre mine.Am dat click Control >Panel-Sounds and Audio >devices-si apare No audio device! Am incercat altceva :Click dreapta My >>computer-Manager-Device >Manager-Sound, Video and game control. Si toate apar ca fiind in neregula, am incercat sa instalez una din optiuni pe rand, dar fara succes! NU stiu ce sa-i mai fac.
O solutie va rog...Multumesc,

btw, Sarbatori Fericite!

1 răspuns:
| aqwas a răspuns:

Incearca sa aflii producatorul placii tale de baza-adica placa cea mai marelaughing(de obicei scrie pe ea) si modelul. Dupa care cauti pe internet ce programe ai nevoie pentru fiecare "drive" ca sa-ti functioneze properly. De obicei programele si placile de sunet integrate in placa de baza sunt create de Realtek sooo.have fun searching the thinghappy. Good luck!