| anonim_4396 a întrebat:

am o mica, mare problema creca iar am facut o boacana ceva nu functioneaza iar, cand incerc sa dau pe messenger un buzz sau primesc unul, acesta nu se mai aude si imi apare ceva de genul:

INTERNET EXPLORER SCRIPT ERROR
there it shows some
LINE:2387
CHAR: 25
ERROR : error in loading DLL
CODE: 0
URL:file://C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\TMPIMV1.tmp

do you want to continue running scripting on this pages?

Daca dau "Yes" buzz-ul se aude de abia dupa 10 minute crying
Daca dau "No" Nu se mai aude nimic nu se intampla nimic dar buzz-ul persoanei careia i l-am dat se aude.

Va roog sa ma ajutati cumva cu un sfat cu orice daca ati avut problema, sau daca va pricepeti, cum as putea sa repar toata chestia asta.As fi foarte recunoscatoare.PLZZZZ! fundita ++++puncte, puncte, puncte. La toti :X Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Ai cateva posibile solutii in raspunsul lui Buddie: http://answers.yahoo.com/question/index; _ylt=AjZKv6I865jnmz.Ugph.mpUJ.Bd.; _ylv=3? qid=20071208083804AANdlvw
Daca nu intelegi sau nu te descurci, revin-o cu un raspuns sau mesaj si voi incerca sa-ti explic mai pe indelete. Acum este tarziu si mi-e somn :D

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Downloadeaza si ruleaza de aici Windows Script 5.7 for Windows XP http://www.microsoft.com/......tails.aspx
Si mai fa si update la IE 7! Primul script iti rezolva tie problema!
Bafta!

neluL
| neluL a răspuns:

Eu ti-am dat un script din windows care nu stiu daca il aveai! Update-urile la windows sunt inchise?
Ai facut update la IE? ai dat un RESTART?
Bafta si nu uita si un restart din cand in cand face minuni... nu intreba de ce, dar se mai intampla!

| Tudor_4193 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi din nou messengerul sau foloseste messenger tweaker. Daca nu merge asa atunci niste virusi pot cauza probleme la yahoo mess si ca sa-i descoperiti faceti urmatorul lucru:dati control panel, security center, internet options si acolo ar trebui sa apara are Internet, Local Intranet, Trusted sites, and Restricted sites. Daca apare altceva in afara de acestea inseamna ca aveti un bug.Ca sa-l stergeti faceti urmatorul lucru:
Dati start, click Run.In casuta, tastati: regedit apoi apasati Enter. Navigati la key: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft\ Windows \ CurrentVersion \ Internet Settings \ Zones si daca acolo apare altceva in afara de niste mici fisiere notate cu cifre de la 0 la 4, atunci acela trebuie sters imediat.merge credeti-ma!
dati restart la mess si isi revine imediat!

mai este o solutie care v-ar putea ajuta:
inchideti mess prin sign out,apoi exit, mergeti la start, apoi run si tastati:regsvr32 jscript.dll,va aparea o fereastra in care se confirma instalarea, dati ok; apoi reveniti la start, run si tastai regsvr32 vbscript.dll, si va reaparea iarasi o fereastra in care dati clik ok! dupa care deschideti mess si va merge! in cazul in care acesta solutie tot nu merge apelati la solutia 1 de mai sus!

| onyka a răspuns:

Pai...tudor la prima ta solutie nu prea am ce face deoarece in security centrer in internet options nu apare nimic in plus nici un buc. A doua am incercat-o si nici un rezultat. Acum Nelul am incercat si solutia ta am instalat acel program si nimic.Nici o imbunatatire.Ce pot face? Inca mai astept raspunsuri. Multumesc oricum pana acum.Si puncte tuturor!