| XFreeX a întrebat:

Am o placa de baza MS-7364 si momentan un procesor Intel celeron 1.6. Am cumparat un procesor Intel core 2 duo e4300 si cand il montez si pornesc calulatorul nu apare nimic pe monitor. Daca pun procesorul vechi merge normal
Care este vina?

2 răspunsuri:
| JASMYNA88 a răspuns:

Pai na nu ma pricep la bine la tipurile de provcesoare sau placi de baza, dar sigur sunt compatibile? ai bagat bine toate mufele? in locurile unde trebuie? face fata placa la procesor? eu cand mi-am schimbat placa de baza mi-am schimabt si proc-ul, ca nu erau compatibile.

| Xao20 a răspuns:

Placa suporta procesorul ala deci problema e alta. updateaza biosul