| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am o placa video Asus Nvidia Gts 450 1 GbDDR5 versiunea oc din fabrica,si la orice joc (cum ar fi Homefront,call of duty modern warfare 3, la absolut orice joc mi se incinge foarte foarte tare placa video, in trecut aveam un 9600Gt si jocurile pe care le-am mentionat mai sus le jucam foarte bine pe mediu si nu trecea de 65-70 de grade, si acum la aceasta placa Gts 450(cica ar fi mai buna decat 9600Gt) dau detaliile pe low si tot imi face figuri,carcasa o am foarte bine ventilata, nu am praf,am si driverele placii la zi, ce se intampla?

2 răspunsuri:
| sergiu_9343 a răspuns:

Probabil placa video e defecta!

| ra1ntags a răspuns:

Daca zici ca e totul la zi, iar unitatea e ventilate, si piesele sunt bine aerisite, atunci trebuie sa fie problema de la placa video. Cel mai bine daca tot iti face figure, este sa faci un test bench, sa vezi cum se descurca placa video, iar apoi sa te duci la un specialist sau chiar de la fabrica de unde ai luat-o sa te consulti cu cineva de acolo, sa vezi exact care este problema.