| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, am o problema, am un PC și vreau să mă joc GTA V online.
Componente lui sunt 4 GB RAM.
AMD HD 7850 și procesul Intel core 2 quad q8300 și îmi merge in 30 de fps chiar și în 20 dar toate piesele sunt la cerințele jocului placa video e la recomandate și procesul e la minim, cum pot mări fps? Nu am schimbat nimic în setări.

Răspuns Câştigător
| cosmin1324 a răspuns:

Ai putea incerca overclocking daca procesorul iti permite, dar o sa ti se incalzeasca mai repede calculatorul si poti strica computerul daca nu te pricepi. Iti recomand sa mai iei 4GB de ram daca poti pentru ca e ieftin si o sa iti creasca performantele pc-ului, 4GB e putin pentru 2020.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pui rezoluția și micesti setările pe mediu sau low dacă îți permite din setări. Și o sa mai crească puțin fps.

| JicaContra a răspuns:

"recomandate" sau MINIM RECOMANDATE?!?
conform asta:
https://www.pcgamer.com/gta-5-system-requirements-announced/
tu ai MINIMUM
deci, cu toate setarile la minim, daca merge la 30 de fps poti sa fi fecirit

ce poti sa faci, e sa iti cumperi un calculator mai bun, ce scrie acolo recomended speccs