| MDE94 a întrebat:

Pentru o placa de baza noua si un procesor nou (intel quad core q8300) este nevoie de o sursa noua, a mea are max 500 W, e nevoie de mai mult? astept raspuns happy

Răspuns Câştigător
| cartman a răspuns:

Vorbiti tampenii. Daca ai o sursa de firma (Raidmax, Antec, Corsair) la 500w te tine asigurat.Trebuie sa ai o placa video prea buna ca sa nu tina

3 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

E buna si asta dar mai bine ia-ti una mai buna.e un procesor puternic si decat sa ai surprize mai bine cumpara una noua de 450 sau 500 W

| Zoricutzu a răspuns:

Pai daca o sa adaugi si o placa video cred ca o sa fie nevoie de o sursa mai puternica, daca nu, cred ca sunt suficienti 500 W.

| norbee1994 a răspuns:

Ajunge si o placa de 450 W