| nicandreea a întrebat:

Am o problema. Atunci cand deschid pc-ul, mi se deschide automat Chrome-ul si imi intra pe http://buzunar.blogspot.com. Nu am gasit nici o modalitate sa o scot. Stiti cum pot sa rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Mai incearca o metoda. Intra in C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup si sterge fisierul "Windows Scan.url. La Startup debifeaza browserele web ca sa nu mai porneasca odata cu Windowsul.
Daca nu merge nici asa, imi pare rau, dar alta solutie nu stiu.

10 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Ca sa scoti adresa aia din Chrome, dai pe scula aia din dreapta sus (acolo sunt setarile). Dai pe Options, si la Home page treci: http://www.google.ro/.
Ca sa nu se mai deschida Chrome odata cu Windows, il scoti de la programe care pornesc odata cu Windows-ul.

| nicandreea explică (pentru JustCosmin):

Cred ca nu m-am exprimat eu corect. Pagina de pornire a browser-ului Chrome este http://www.google.ro/, dar atunci cand deschid pc-ul mi se deschide automat aceasta pagina in Chrome, dar daca deschid eu apoi Chrome-ul, se deschide cu pagina de pornire google.ro.

Iar daca dezinstalez Chrome-ul si Internet Explorer este setat ca browser prestabilit, atunci cand deschid pc-ul, aceasta adresa se deschide cu Explorer.
Sper ca m-am facut inteleasa. Multumesc!

| JustCosmin a răspuns (pentru nicandreea):

Ok. Acum am inteles. Incearca asa: intra in Start si la Run scrie msconfig si apesi Enter. Dupa ce ti se deschide fereastra,intri in tabul "Startup" si cauti sa vezi daca dai peste adresa respectiva. Daca o gasesti, debifezi casuta din dreptul ei. Probabil ai instalat ceva ce avea link direct la acest blog, probabil pentru a-si face reclama. Ciudat este ca acum nu merge.

| nicandreea explică (pentru JustCosmin):

Mersi pentru raspuns. Am incercat dar nu merge. Adica nu am gasit adresa acolo la "Start up". Chiar nu stiu ce sa ii fac.

| nicandreea explică (pentru JustCosmin):

Multumesc pentru ajutor.

| StrelciucAna1975 a răspuns (pentru JustCosmin):

Hey, si eu am problema asta, doar ca mie imi apare (cand deschid google chrome) un site cu minecraft. Si la mine e in rusa si nu prea stiu unde si cum apas.

| JustCosmin a răspuns (pentru StrelciucAna1975):

Ce anume e in rusa? Daca e Chrome-ul in rusa, sterge-l si instaleaza-l din nou, fie in romana, fie in engleza: https://www.google.com/intl/ro/chrome/browser/

| StrelciucAna1975 a răspuns (pentru JustCosmin):

Stii, problema este ca tot COMPUL e in rusa si TOTUL e in rusa o.o si daca restartez compu. pai, parintiii au zis ca il lasa in rusa ca eu pricep rusa >:?

| JustCosmin a răspuns (pentru nicandreea):

Mai incearca o metoda. Intra in C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup si sterge fisierul "Windows Scan.url. La Startup debifeaza browserele web ca sa nu mai porneasca odata cu Windowsul.
Daca nu merge nici asa, imi pare rau, dar alta solutie nu stiu.

| Romanese a răspuns:

Intra in start/allprograms/startup si sterge de acolo ce gasesti legat de browser.

| Nicolae_Cretzi_1987 a răspuns:

Du-te in :
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup. Si stergi ce ai acolo. La mine a mers, ca si eu am patit ca tine.