| PuUfiy a întrebat:

am o problema cu calculatorul meu cand il pornesc monitorul imi zice ca nu primeste semnal de la nicio sursa e ciudat pentru ca in urma cu o zi a mers bine nu inteleg care esteproblema a mai este sifaza ca atunci cand deschid pc nu semai aude atat de tare el inainte facea un zgomot mai puternic va rog heeelp fundita

4 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Vezi cablurile din spate, apasa-le daca este nevoie.

| Axys a răspuns:

Sal
scoate unitatea din locul ei! sa-i scoti toate mufele din spete ...si cea de alimentare la curent
uitate in ia verifica bine mufele si vezi daca sunt toate puse corect!

daca sunt bine puse la locul lor incerca sa scoti bateria in placa de baza! lasi cateva minte asa apoi pui bateria la locul ei in placa... numaibaga de seama cum o pui ok o pui cum ai scos-o din placa happy... apoi pune bine mufele la spate si vezi daca tot asa arata! daca tot asa anunta-ma

| Niiiicu a răspuns:

A iesit mufa de la placa video, uitate in spate si conecteaz-o la loc, fie in spatele monitorului fie al pc-ului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai booteaza biosul (ala negru care iti arata ce procesor ai, cat ram ai si cate harduri si cd-uri ai puse pe ata sau sata.).
Bine si cu alte functii pe care le are, el este softul placii de baza.
Poate sa nu mai booteze din mai multe cauze cum ar fi ramul, placa video, procesorul prost pus, alimentarea placii de baza incorecta, harduri, cabluri s-ata sau ata uzate, placa de baza parlita.
Ca sa il repari tu cu mana ta iti propun sa scoti ramul si sa il montezi la loc in slot si sa pornesti, daca nu merge scoti 1 hard si il pornesti doar cu unul singur.
Faci teste.