| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare si doresc sa-mi raspunda cei care se pricep in ale calculatoarelorhappy.
Am calculatorul din 2011, e nouhappy.Am o problema la el,nu stiu daca sa-i spun 'problema' dar cand l-am cumparat prima data si cand ii dadeam drumu nu se auzea nimic,nu facea zgomot,dar acum observ ca de fiecare data cand il deschid se aude un zgomot,parca ar fi masina cu care dai gauri in pereti, se aude pentru cateva secunde dupa se opreste.O fi de la sursa de curent? Eu il mai sterg la saptamana o data acolo in spate.sau o fi de la carcasa? Ca asa se aude si la varu meu,numai ca el numai are carcasa pc cand si l-a cumparat,are una mai noua,stiu ca suna aiurea, de aia va si intreb.ca am mai intrebat si pe altcineva si zice ca asa trebuie sa facahappy.

Răspuns Câştigător
| Paull18 a răspuns:

Salut. si pc-ul meu facea la fel. poate fi de la hard care devine zgomotos de la un timp, sau poate fi de la cooler. nu te ingrijora nu ai o asa zisa ´problema´.

3 răspunsuri:
| NoLimitMC a răspuns:

1.Incearca sa-l desfaci si sa-l stergi si pe interior nu numai in spate.
2.S-ar putea sa ti se arda sursa. mie mi s-a intamplat de 2 ori si multor colegi de-ai mei la fel.

| anonim_4396 explică (pentru NoLimitMC):

E inca in garantie, nu ma rischappy

| RaduNew a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu happy trebuie sa schimbi CPU Coolerul si interCoolerul 50 60 de lei cu totul