| stefanfanu a întrebat:

Buna TPU.De la un timp m probleme cu calculatorul. Uneori monitorul nu primeste semnal, adica nu se deschide.Dar daca il deschid de vreo 2-3 ori primeste.Care este problema?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca deschizi de 2-3 ori monitorul sau computerul? Daca este de la monitor inseamna ca el este de vina. Daca nu poate fi placa video sau cablul de semnal.

| Necunoscut23 a răspuns:

Am mai patit si eu problema asta daca nu ti se aprinde ecranu si bipaia un sunet exista doua explicati:
1: O memorie ram e arsa
2: Placa de baza e arsa
Am patit si eu asta si era de la placa de baza. Funda?

| stefanfanu explică (pentru Necunoscut23):

Memoria Ram nu cred ca e arsa..ca am doar o placuta de memorielaughing Iar daca era placa de baza...mai mergea Pc ul?