| xoxolove96 a întrebat:

am o problema cu computerul. De ceva timp de cate ori vreau sa redenumesc un fisier, de orice tip nu ma lasa si imi zice "Daca modificati extensia unui fisier, acesta ar putea deveni inepuizabil. Sigur modificati?". Va rog ajutati-ma. Spuneti-mi ce sa fac ca sa pot redenumi din nou fisierele.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare fisier are o extensie, cum ar fi:.doc sau.avi sau.sub sau.mp3 etc.
daca vrei sa redenumesti fisierul trebuie sa pui numele sau in felul urmator: NUME. extensie unde extensia sunt cele trei litere dupa punct.

Iar ca sa rezolvi definitiv mergi in: my computer apoi te duci pe Tools->Folder Options. Apoi alegi foaia "View". Apoi selectezi din lista casuta "Hide extensions for known file types". Apesi apoi OK.

4 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Super Simo a raspuns super corect. Ai grija sa redenumesti pana in punct si sa nu stergi ce este dupa.

| mnthseby a răspuns:

Cand redenumesti nu trebuie sa treci de.doc de ex

| OnnyMady a răspuns:

Mie imi face asa de obicei la muzica, iar daca dau mai departe si schimb nu mai merge melodia respectiva, nu prea ai ce face...trebuie sa pastrezi denumirea aceea pentru ca programul sa poata rula