| 8paulica a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul.De un timp tot trebuia sa mai misc firul de la priza pentru ca laptop-ul sa preia electricitatea.Si astazi m-am trezit ca nu mai primeste curent decat daca il mai tin eu, apasans firul.Partea de la transformator in jos, adica stecherul e nou.Pot gasi in magazine transformatorul cu firul ce intra in laptop? Firma laptopu-lui e Toshiba.Dau funda cui imi spune cum rezolv problema!

Răspuns Câştigător
| 6DuckMeJesus a răspuns:

Stai linistit, un cablu d'ala nu depaseste 30 ron. Sa nu uiti sa ti-l iei in buzunar, ca sa fii sigur ca iei ceva ce ti se potriveste.

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Problema probabil este la incarcator si nu la laptop.
Poti sa cumperi un alt incarcator, dar inainte de toate verifica la un service daca acolo e problema. Succes!

| iubitic a răspuns:

Eu cred ca priza e problema la tine, ia incearca in alta priza si mai vb.

| Wolf2305 a răspuns:

Salut! daca spui ca stecherul este nou... 1.Verifica si fi sigur daca incarcatorul nu este stricat. 2. Poti merge cu el la un magazin Altex, Domo, sau la un specialist si sa iti spuna ce problema ai!

| Bear88 a răspuns:

Sigur! Gasesti orice mufa ai avea, dar incearca sa schimbi priza, daca nici asa nu merge du-te la un service IT, ei te vor ajuta cu un incarcator nou, contracost. happy