| florentinafloricica a întrebat:

am o problema cu monitorul.deci am apasat pe nu stiu ce buton la monitor si mi sa micsorat imaginea, adica toata imaginea sa micsorat cu un 1 cm de jur in prejurul imagini e negru.am incercat si am apasat din nou pe acel buton si nu mai merge.am umblat si la proprietati la rezolutie nu e de acolo eu aveam dat pe 1024 si acum se vede totul mic.am incercat si ctrl + si se mareste doar site-urile pe care intru.deci ce e de facut?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Ca sa repari mica ta problema trebuie sa apesi pe butonul de meniu, din partea de jos a monitorului.
ai grija sa nu mai apesi din nou pe butonul de care spui tu, acela este butonul"auto"
Asadar apesi pe meniu si trebuie sa iti apara multe iconite.mergi la iconita care arata un ecran cu doua sageti in laterale.Intra acolo si lungeste imaginea cat iti trebuie.
Apasa din nou pe meniu si mergi la iconita cu un ecran cu doua sageti verticale.Intra acolo si lungeste imaginea pe inaltime atat cat vrei.
Te rog nu ma intreba "de pe care buton fac nu-stiu-ce?" va trebui sa afli, monitoarele nu sunt toate la fel asa ca eu nu pot sti exact pasii pe care trebuie sa ii urmezi.
incearca, si nu iti fa griji, nu poti strica monitorul umbland acolo.